Depilacja woskiem

Depilacja stanowi nieodłączny element rytuałów pielęgnacyjnych, szczególnie w okresie letnim, kiedy kolorowe sukienki, szorty czy koszulki na ramiączkach pozwalają na eksponowanie ciała, skóra wymaga nadzwyczajnej uwagi. Usunięcie niechcianego owłosienia to połowa sukcesu, ważne jest, aby zabieg depilacji nie pozostawił skóry podrażnionej, zaczerwienionej czy uszkodzonej. Powszechnie używane żyletki pozwalają na szybkie pozbycie się włosków, jednak drażnią przy tym skórę, co w połączeniu z koniecznością powtarzania procesu nawet codziennie, prowadzi do znaczącego pogorszenia się wyglądu i kondycji skóry. Kosmetologia oferuje o wiele skuteczniejsze metody depilacji, które pozwolą długotrwale usunąć zbędne owłosienie bez uszkodzenia jej powierzchni.

Depilacja woskiem stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych metod depilacyjnych, ale także sprawdzi się jako zamiennik fotodepilacji w okresie wiosenno-letnim. Jest to całkowicie bezpieczna i małoinwazyjna metoda wykorzystująca woski naturalnego pochodzenia. Używamy wosków Outback Organics, których bezkonkurencyjna jakość i wiele opcji personalizacji, m.in. do typu skóry i włosa pacjenta oraz miejsca depilacji, pozwala na uzyskanie najlepszych efektów, utrzymujących się przez ok. 4 tygodnie. Wosk może być aplikowany w formie półpłynnej (po podgrzaniu) na skórę za pomocą szpatułki lub na specjalnym pasku, w kierunku w którym rosną włoski. Po stężeniu, wosk odrywa się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, usuwając także ich cebulki – gwarantuje to długotrwały efekt oraz ogólne osłabienie i przerzedzenie owłosienia w przyszłości. Warto zauważyć, że depilacja woskiem, może być stosowana na powierzchni całego ciała. Ta metoda depilacji może być stosowana w domu, jednak tylko wykwalifikowany kosmetolog w Wisanti Day Spa przeprowadzi cały zabieg bez ryzyka wystąpienia poparzeń, uszkodzeń skóry czy wrastających włosków, przy pozbyciu się jak największej ich ilości.

Depilacja woskiem, to skuteczna i szybka metoda na przygotowanie ciała do odsłonięcia, niezależnie od pory roku. Nie powoduje podrażnień, pozostawiając skórę gładką, pozbawioną niechcianego owłosienia na długi czas, bez względu na kolor włosa, czy powierzchnię. Natychmiastowy efekt, który pozwoli przywrócić poczucie atrakcyjności i pewność siebie oraz na nowo czerpać radość z codziennych aktywności bez potrzeby zakrywania ciała.