Fala uderzeniowa

Skuteczna redukcja nawet zaawansowanego cellulitu i wyszczuplanie

Niechciany, wyraźny cellulit nie jest problemem jedynie letnich miesięcy, kiedy istnieje większa szansa na jego przypadkowe pokazanie. Niezależnie od pory roku cellulit może uprzykrzać życie i negatywnie odbijać się na samopoczuciu, dlatego warto poznać metodę, która pozwoli na nowo dobrze poczuć się we własnej skórze. Medycyna estetyczna oferuje nowe, innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli zapomnieć o problemie przy jednoczesnym zatroszczeniu się o zgrabną sylwetkę. Fala uderzeniowa już dostępna dla Klientów Wisanti po to aby jeszcze skuteczniej modelować sylwetkę. Stanowi doskonałe uzupełnienie serii zabiegów endermologii albo kriolipolizy. Wszystko indywidualnie dopasowane przez naszych ekspertów w zależności od stopnia zaawansowania problemu, czasu w jakim chcemy osiągnąć optymalne rezultaty i budżetu. Synergiczne połączenie technologii przynosi najtrwalsze rezultaty.

O zabiegu fali uderzeniowej

W wielkim skrócie, Fala Uderzeniowa , to metoda, która wykorzystuje fale dźwiękowe, aby skutecznie zredukować cellulit i zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej. Jednak, aby w pełni zrozumieć jej działanie należy zacząć od wyjaśnienia czym dokładnie jest fala akustyczna. Jest to fala dźwiękowa o wyjątkowo wysokiej amplitudzie ciśnienia, która trafia nawet 5 cm w głąb skóry, przez co może działać bezpośrednio na źródło problemu – dla porównania, fale wykorzystywane w innych metodach mogą wnikać jedynie do głębokości 1 cm. Wysokoenergetyczna fala jest generowana oraz wykorzystywana przez specjalne urządzenie zabiegowe.

Metoda opiera się na miejscowym rozluźnianiu struktur tkanki łącznej poprzez oscylacyjne wprowadzanie w głąb skóry fal akustycznych, co przekłada się na natychmiastową poprawę elastyczności. Zmniejszenie wzajemnego nacisku różnych struktur wielowarstwowego organu skórnego prowadzi do niesamowitej poprawy krążenia krwi, a w konsekwencji lepszego odżywienia wszystkich komórek. Efekt potęguje zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, dzięki czemu komórki są bardziej podatne na wszelkie dobroczynne związki i substancje. Co więcej, wzrasta produkcja naturalnego kolagenu – podstawowego czynnika odpowiadającego za jędrność skóry. Poza widocznym efektem wygładzającym, terapia falą uderzeniową w Łodzi w Wisanti, to świetny sposób na wyszczuplanie.

Fale uderzeniowe wpływają na strukturę adipocytów (komórek tłuszczowych) oraz powodują uszkodzenie niektórych z nich przez co zmniejsza się ogólna objętość tkanki tłuszczowej w obszarze zabiegowym, a wraz z upływem czasu organizm usunie „nadprogramowe” i uszkodzone komórki tłuszczowe. Można więc zauważyć, że terapia jaką jest fala uderzeniowa Łódź, to kompleksowe podejście do problemu utraty elastyczności skóry. Metoda przynosi spektakularne efekty oraz prowadzi do polepszenia się metabolicznej sprawności organu skórnego.

Przebieg zabiegu falą uderzeniową

Redukcja cellulitu w Wisanti Rąbień i Łódź rozpoczyna się od konsultacji, podczas której omówiony zostanie szczegółowy plan terapii. Stopień zaawansowania problemu stanowi kluczowy aspekt w ustalaniu schematu terapii, który może obejmować od 3 do 12 zabiegów w siedmiodniowych odstępach. Procedurę zabiegową otwiera nałożenie dedykowanego żelu przewodzącego, który zapewnia prawidłowe przechodzenie fali dźwiękowej do docelowych warstw skóry. Następnie za pomocą głowicy zabiegowej poddaje się dany obszar działaniu fal akustycznych.

Czas sesji zależy od wielkości miejsca zabiegowego jednak zazwyczaj mieści się w granicach 40-60 minut. Usuwanie cellulitu i wyszczuplanie w Wisanti, to zabieg stuprocentowo bezpieczny i nieinwazyjny, który nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po odbytym zabiegu możliwe są jedynie drobne siniaki lub niewielkie zaczerwienienie obszaru zabiegowego. Odczuwalność zabiegu zależy od indywidualnych progów bólowych. Na ogół zabieg określany jest jako odczuwalny, ale nie bolesny.

Efekty zabiegu falą uderzeniową

Metodę Fali Uderzeniowej wyróżniają szybkie efekty terapii. Już pierwszy zabieg, w zależności od zaawansowania problemu, może nieść za sobą znaczną poprawę elastyczności i jędrności skóry oraz widoczną redukcję cellulitu. Ze względu na działanie fal akustycznych na poziomie komórkowym, do uzyskania pełnych rezultatów potrzeba wykonania serii zabiegów oraz odrobiny cierpliwości. Pełne usunięcie cellulitu i zbędnej tkanki tłuszczowej następuje po ok. 2-3 miesiącach – wynika to z potrzeby komórek do przywrócenia odpowiednich stężeń naturalnych substancji anti-aging oraz ich wpływu na przebudowę struktur skóry. Po tym czasie, pozostaje jedynie cieszyć się gładką, elastyczną i młodo wyglądającą skórą.

Wskazania do zabiegu

Zabieg redukcji cellulitu i wyszczuplania metodą fali uderzeniowej może zostać wykonany na: pośladkach, udach, brzuchu oraz okolicy ramion.

  • Redukcja cellulitu
  • Utrata jędrności i elastyczności skóry
  • Obecność opornej tkanki tłuszczowej
  • Obrzęki kończyn
  • Stymulacja mięśni

Fala uderzeniowa na twarz pozwala wykonywać zabiegi odmładzające, stymulujące kolagen i elastynę, poprawiające owal twarzy. Dedykowane są w terapii anti-aging oraz w wiotkości skóry i zmarszczkach.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Egzema
  • Nowotwory
  • Ciąża i okres laktacji
  • Choroby układu krążenia i stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  • Stan zapalny w miejscu zabiegu