Fotoodmładzanie

Wraz z wiekiem struktura skóry ulega zmianie – spada produkcja naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego, a to przekłada się na utratę elastyczności. Nie bez znaczenia pozostaje także ekspozycja na światło słoneczne, które w dużej mierze odpowiada za przedwczesne starzenie się skóry. Ochrona przed promieniami UV jest często zaniedbywana, a kremy z filtrem kurzą się w odmętach toaletek. Promieniowanie ultrafioletowe nie tylko prowadzi do powstawania przebarwień i szybszego pogłębiania się zmarszczek, ale także stwarza ryzyko wystąpienia poważnych chorób dermatologicznych. Nie każde światło wyrządza szkody, istnieje takie, które pozwoli cofnąć czas i przywrócić skórze młodzieńczą kondycję i wygląd.

Najlepsze rozwiązania:

Fotoodmładzanie laserowe pozwala na trwałą redukcję naczynek, rumienia i zaczerwienień oraz przebarwień skóry. Emitowana wiązka światła ma długość 500-600 nm dzięki czemu skupia się wyłącznie na obszarze zabiegowym, nie stwarzając zagrożenia dla okolicznych tkanek. W zależności od zmian skórnych, których chcemy się pozbyć, laser działa na inne struktury skóry. W walce z naczynkami i zaczerwienieniami – promieniowanie wysyłane jest wprost do chromoforów (hemoglobina i częściowo melanina), gdy mowa o przebarwienia – na celownik trafia nieprawidłowo rozdystrybuowana melanina. Zabieg nie kończy się na redukcji widocznych niedoskonałości, które często dodają nam lat. Emitowane  wiązki laserowe pobudzają skórę do regeneracji – metabolizm komórek przyspiesza, a to przekłada się na widoczny efekt odmłodzenia. Wyrównany koloryt, odpowiednia gęstość i elastyczność, wygładzone zmarszczki. Terapia celowana, która kompleksowo rewitalizuje skórę.

O zabiegu:

Wskazania do zabiegu:

Fotoodmładzanie – poprawa jędrności i kolorytu skóry
Rozświetlenie skóry
Poprawa kondycji skóry dłoni
Redukcja naczynek
Redukcja rumienia
Przebarwienia skóry
Zabieg wymaga starannego przygotowania:

pół roku przed planowanym zabiegiem należy zakończyć kurację retinoidami
trzech tygodni przed zabiegiem zaprzestać stosowania kremów i maści z retinoidami, witaminą C oraz kwasami owocowymi w obszarze terapii
dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić leki fototoksyczne, fotoalergiczne oraz zioła o podobnym działaniu (np. dziurawiec, nagietek)
przez dwa – trzy tygodnie przed i po zabiegu unikać ekspozycji na słońce i nie korzystać z solarium
tydzień przed kuracją nie stosować peelingów i innych preparatów o działaniu złuszczającym, w tym kremów depilujących
Przebieg zabiegu:

Terapia fotoodmładzania to seria 3-6 zabiegów przeprowadzanych co 4 tygodnie. Dokładny plan terapii jest ustalany indywidualnie podczas konsultacji. Pierwsze efekty widoczne są często już kilka dni po pierwszej serii naświetlania. W przypadku licznie występujących zmian skórnych może zaistnieć możliwość powtarzania zabiegu w seriach. Proces naświetlania może wywoływać niewielki dyskomfort, jednak rekompensuje to czas jego wykonywania, który waha się w granicach do kilkunastu minut. Po zastosowaniu lasera może wystąpić miejscowe zaczerwienienie lub delikatny obrzęk.

Efekty:

Poddanie się wszystkim zaleconym seriom zabiegowym gwarantuje trwałe usunięcie niechcianych zmian skórnych przy jednoczesnej rewitalizacji skóry i nadaniu poprawnego tempa metabolizmu komórkowego. Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd, optymalną gęstość, staje się rozświetlona, a jej koloryt zostaje całkowicie wyrównany.

Przeciwwskazania:

Ciąża i okres laktacji
Fotodermatozy
Przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających
Bielactwo, łuszczyca
Nowotwory złośliwe
Zaburzenia krzepnięcia krwi
Skłonność do powstawania bliznowców
Aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (bakteryjne, grzybicze, wirusowe)