Makijaże okolicznościowe

Od wieków stanowi nieodłączną część kobiecej natury – eksponuje jej uwodzicielski charakter, ukrywa niedoskonałości, przyprawia innych o zachwyt oraz zapewnia doskonałe samopoczucie. Mowa oczywiście o makijażu, który możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje – dzienny, wieczorowy i ślubny.

Palety subtelnych brązów i beży stanowią podstawowy element makijażu dziennego. W przeciwieństwie do intensywniejszych kolorów praca z nimi przebiega o wiele szybciej, co nie znaczy, że nie jest sztuką. Jego głównym założeniem jest zamaskowanie drobnych niedoskonałości i uwydatnienie naturalnego piękna, dzięki czemu staje się bardzo indywidualny. Zasada „mniej znaczy więcej” idealnie wpisuje się w cel makijażu dziennego – odpowiednia ilość wykorzystanych kosmetyków pozwala uzyskać zniewalający efekt podkreślenia urody przez cały dzień.

Makijaże Łódź

Całkowitym przeciwieństwem makijażu dziennego jest makijaż wieczorowy, który zdecydowanie stawia na mocne kolory i intensywny błysk. Jego prawidłowe wykonanie wymaga doświadczenia oraz wielu, dobrej jakości, kosmetyków – ich połączenie pozwala na uzyskanie urzekającego efektu wymodelowania twarzy, który dotrzyma kroku przez całą noc. Oczy mogą zostać podkreślone poprzez połączenie ciemnego matu i iskrzącego brokatu, w zależności od preferencji, a usta może zdobić niezastąpiona i kultowa czerwona szminka, dopasowana odcieniem do odcienia skóry.

Połączenie neutralnych tonów makijażu dziennego oraz trwałości makijażu wieczorowego tworzy makijaż ślubny. Subtelne odcienie podkreślają kobiece piękno, korygują ewentualne niedoskonałości skóry jednocześnie wyrównując jej karnację. Rozświetlenie twarzy, a przede wszystkim okolic oczu, dodaje całemu makijażowi świeżości, co w połączeniu z dokładnie wykonanym konturowaniem i zagęszczeniem rzęs, odwdzięczy się upragnionym efektem na zdjęciach. Istotnym jest uważne dobieranie kolorów – intensywniej uwydatnione oko powinno iść w parze z delikatnie podkreślonymi ustami.

Nasi specjaliści – wizażyści, pomogą w doborze odpowiednich odcieni makijażu i sprawią, że bez względu na okazję, poczujesz się wyjątkowo!