Masaż KOBIDO

Masaż KOBIDO

Zaczerpnięta z bardzo dalekiej tradycji medycyny chińskiej, udoskonalona w Japonii, ale przede wszystkim dostępna już w Wisanti – technika masażu twarzy, który odmładza, redukuje napięcia, obrzęki, relaksuje, ale też bardzo intensywnie angażuje nie tylko skórę, ale także mięśnie. Nasza specjalistka Martyna Szymak odbyła szkolenie pod okiem prekursora KOBIDO w Polsce – Tomasza Tomasika.

Masaż KOBIDO - metoda działania

Masaż KOBIDO wymaga specjalistycznej wiedzy, która pozwala w szybkich, ale bardzo precyzyjnych ruchach rąk i palców, docierać do punktów odpowiedzialnych za napięcie naszej twarzy. Dzieli się na kilka etapów, w których momenty relaksu przeplatają się z bardzo dogłębną stymulacją skóry zmierzającą do efektu liftingu. Pracuje się na punktach akupresurowych celem przywrócenia równowagi – w napięciu twarzy, ale też powiązanym z nim – ciele. Niektóre z ruchów stymulują uwalnianie toksyn – nie tylko z obszaru twarzy, ale stymulują metabolizm całego ciała. Ilość rzeczy, które dzieją się w ciągu 70 minut zabiegu, przerasta oczekiwania – masaż twarzy Kobido wpływa na wiele aspektów, z których nie zdajemy sobie sprawy, że służą naszemu młodszemu wyglądowi i pięknej, rozświetlonej skórze. Kobido to idealny wybór dla osób, które oczekują spektakularnych rezultatów poprawy kondycji skóry twarzy – napięcia skóry, rozświetlenia, a jednocześnie chcą się zrelaksować.

Czy KOBIDO boli?

Prawidłowo wykonany masaż Kobido nie powinien powodować znacznego dyskomfortu. Jednak szybkie ruchy w dużych ilościach, mogą dawać odczucie jakby podszczypywaniach, co u większości osób zbliża się do granicy bólu, ale nie przekracza jej. Po zabiegu możemy czuć niewielkie zmęczenie bo nasze mięśnie (nie tylko mięśnie terapeuty) wykonały sporą pracę. Ale jak zwykle po wysiłku – następuje też faza produkcji endorfin i czujemy się zrelaksowani, szczęśliwy, a do tego pięknie wyglądamy.

Masaż KOBIDO - ekfekty

Efekty regularnego stosowania terapii Kobido dzielą się na te widoczne i niewidoczne. Z widocznym będzie to z pewnością redukcja zmarszczek mimicznych wywoływanych na co dzień napięciami mięśniowymi. Skóra staje się gładsza na skutek uwalniania toksyn, rozświetlona, czemu służy stymulacja produkcji kwasu hialuronowego w skórze, poprawia się wyraźnie jej napięcie i zagęszczenie. Pozbawione napięcia w okolicy szyi, owalu twarzy czy klatki piersiowej wpływają także na postawę – głowa odzyskuje stabilność, równowagę, co automatycznie wpływa na to, że się prostujemy i wyglądamy pewniej (i młodziej). Niewidoczne efekty związane z bilansem energetycznym ciała, który się poprawia – mamy więcej energii, radości, lepiej wypoczywamy. Kobido potrafi łagodzić bóle głowy, bruksizm, a nawet redukować problemy układu pokarmowego. Redukcja poziomu stresu, zwłaszcza przy przewlekłym stresie, to jedna z najczęściej pożądanych zalet Kobido.

Wskazania:

  • Wiotkość skóry
  • Nadmierne napięcie mięśni okolic twarzy i szyi
  • Przewlekły stres
  • Zmęczony wygląd twarzy

Przeciwwskazania:

  • Stany zapalne organizmu
  • Stany zapalne skóry
  • Urazy i rany w miejscu zabiegowym