Masaże specjalistyczne

Spośród wszystkich metod na wszechstronny i wielopłaszczyznowy relaks, nie ma równie skutecznego co masaż. Ludzkie ciało kontaktuje się ze światem zewnętrznym poprzez elementy układu nerwowego, który stanowi również panel kontrolny wszystkich emocji oraz uczuć. Właśnie z tego względu nie można rozgraniczać sfery emocjonalnej i fizycznej. Szczególnie w momencie potrzeby chwili wyciszenia i rozluźnienia. Terapeutyczny masaż, nie tylko wywiera pozytywny wpływ na przepływ krwi w naczyniach oraz przywraca prawidłowe napięcie mięśni, ale także pozwala na całkowite oczyszczenie głowy ze zbędnych, niesłużących myśli.

Masaż klasyczny

Myśląc o masażu, w wyobraźni maluje się obraz masażu klasycznego, którego początki sięgają starożytnych Chin. Przez następne tysiące lat został udoskonalony oraz dorobił się ogromnych ilości badań, potwierdzających jego pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Jego największą zaletą jest kompleksowe zajęcie się całym ciałem. Dzięki temu, możliwe jest rozpracowanie wszystkich zalegających napięć, a przez to rozluźnienie naczyń krwionośnych, od których kondycji zależy stan odżywienia i natlenienie komórek organizmu. Już jedna sesja masażu klasycznego przynosi niesamowite efekty fizyczne i niweluje nagromadzony stres, pozostawiając jedynie odprężenie.

Masaż pleców

Masaż pleców, to doświadczenie dedykowane głębokiej relaksacji. Zabieg obejmuje aż cztery techniki, które zostaną wykonane przy regenerujących dźwiękach tybetańskich mis. Pierwszym elementem ceremonii jest manualny, klasyczny masaż pleców z wykorzystaniem profesjonalnego preparatu wzbogaconego o olejki eteryczne. Olejek zapewnia pełen komfort zabiegu, a odpowiednio dobrane substancje zapachowe wspomagają proces wyciszania i relaksu. W drugim etapie odbywa się masaż wałkiem o podwyższonej temperaturze, który pozwoli na całkowite rozluźnienie mięśni i usprawnienie pracy układu krwionośnego. Następnie, masaż zostanie przeprowadzony z użyciem tradycyjnej bańki szklanej. Dzięki temu, układ odpornościowy również otrzyma swoją część stymulacji. Zwieńczeniem rytuału jest koncert mis tybetańskich, który ułatwia pozbycie się napięć natury psychicznej.

Masaż sportowy

Osoby aktywne fizycznie nie powinny zapominać o potrzebie regularnej troski o stan mięśni. Masaż sportowy całego ciała, to przede wszystkim świetny element profilaktyki kontuzji. Od masażu klasycznego różni się głównie siłą nacisku wywieraną na rozmasowywane partie ciała. U osób uprawiających sport istnieje tendencja do nadmiernych skurczów mięśni, dlatego potrzeba więcej przyłożonej energii, aby je rozluźnić, a następnie zrelaksować.

Masaż antycellulitowy i wyszczuplający

Borykając się z problemem „pomarańczowej skórki”, poza standardowymi kuracjami warto zdecydować się na specjalistyczny masaż ujędrniający. Manualne rozpracowanie nawet głębokich struktur skóry przełoży się na intensywniejsze odżywienie budujących ją komórek. Umiejętny masaż w okolicach podatnych na odkładanie się opornej tkanki tłuszczowej może przyspieszyć proces odchudzania. Warto jednak pamiętać, że aby poznać pełen potencjał tego typu masażu należy powtarzać go regularnie.

Masaż limfatyczny

Techniki masażu limfatycznego zostały opracowane z myślą o osobach wykazujących skłonność do obrzęków, szczególnie kończyn dolnych („ciężkie nogi”). Znany również pod nazwą drenażu, polega na pobudzeniu przepływu limfy i „rozpracowania” jej zastojów. Masaż zazwyczaj wykonywany jest manualnie lub z dodatkowym wykorzystaniem bańki chińskiej.

Masaż twarzy

Mówiąc o masażu ciała, nie można zapominać o twarzy. Poza regularną pielęgnacją w domowym zaciszu, warto poddawać się profesjonalnym zabiegom masażu. Prawidłowe naciągnięcie oraz manualne przemodelowanie struktur twarzy daje natychmiastowe efekty liftingu i wygładzenia. Dodatkowo, pozytywnie wpływa na jej elastyczność oraz spowalnia proces pogłębiania się zmarszczek. Dzięki temu, masaż twarzy stanowi świetny element wzbogacający kosmetyczne rutyny.