Niechirurgiczny lifting twarzy - HIFU

Zabieg HIFU Łódź

HIFU Łódź - O problemie utraty jędrności skóry

Wraz z upływem lat zmienia się kondycja i skład chemiczny skóry. Spadek produkcji naturalnego kolagenu i elastyny przekłada się na pogłębienie zmarszczek, utratę jędrności i ziemistość cery – czyli problemy, które szczególnie odznaczają się na skórze twarzy. Ingerencja chirurga plastycznego nie stanowi już ostatniej deski ratunku w celu ich redukcji – najnowocześniejsze technologie z zakresu medycyny estetycznej pozwalają osiągnąć ten efekt w całkowicie nieinwazyjny sposób.

HIFU - Najlepsze rozwiązania

Jednym z najlepszych sposobów na lifting bez użycia skalpela jest technologia HIFU – High Intensity Focused Ultrasounds. Urządzenie wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które nie powodują uszkodzeń wierzchnich warstw skóry – pozwala to na przeprowadzenie pełnej terapii bez obaw o wstydliwe objawy rekonwalescencji. Wysyłane ultradźwięki skupiają się na wywoływaniu mikrouszkodzeń dokładnie w tych samych miejscach, gdzie naciąga się skórę podczas liftingu chirurgicznego, czyli powięziach mięśniowych (SMAS). Powstałe mikrourazy otoczone są nienaruszoną tkanką, która pozwala na efektywne obkurczanie się skóry i jej regenerację. W celu osiągnięcia efektu intensywnie wygładzonej i rozświetlonej skóry, komórki są stymulowane za pomocą podwyższonej temperatury do produkcji wyższych stężeń naturalnego kolagenu i elastyny. Podgrzewanie tkanek do temperatury 65 stopni znajduje także zastosowanie w wyszczuplaniu ciała – komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu aby następnie ulec usunięciu w trakcie naturalnych procesów metabolicznych. Warto także zauważyć, że urządzenie zostało wyposażone w dwa rodzaje aplikatorów – liniowy i punktowy – gwarantuje to wysoką precyzję działania i umożliwia pracę nawet na bardzo delikatnych obszarach ciała. Zabiegi z wykorzystaniem tego rodzaju HIFU są całkowicie bezpieczne, co potwierdzają liczne certyfikaty medyczne, technologia umożliwia osiągnięcie efektów porównywalnych z chirurgicznym liftingiem poprzez samo regenerację skóry. Terapia z wysokiej pułki obejmująca głęboką stymulację procesów naprawczych, która w zaledwie kilka serii zabiegowych pozwala osiągnąć naturalny efekt liftingu na długi czas, bez okresu rekonwalescencji.

O zabiegu HIFU:

Wskazania do zabiegu:

Zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU mogą być przeprowadzane zarówno na twarzy, jak i na powierzchni całego ciała.

 • Twarz:
  • odmładzanie twarzy
  • redukcja zmarszczek
  • redukcja opadających policzków (chomiki)
  • wygładzanie zmarszczek okolic oczu
  • lifting szyi
  • odmładzanie dekoltu
  • drugi podbródek
 • Ciało:
  • wyszczuplanie i ujędrnianie skóry na brzuchu, ramionach, udach, okolicach kolan i pośladków
  • wiotka skóra
  • zapobieganie utracie jędrności podczas odchudzania
  • nadmiar skóry po nagłej utracie wagi lub ciąży
  • modelowanie ciała

Przygotowanie do zabiegu HIFU

Zabieg HIFU Łódź nie wymaga specjalnego przygotowania, jest poprzedzony dokładnym wywiadem i ustaleniem szczegółowego schematu terapii w oparciu o oczekiwania pacjenta.

Przed zabiegiem nie powinno przyjmować się leków przeciwzapalnych, ponieważ mogą przekładać się na mniejszą efektywność zabiegu.

W przypadku wykonywania zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego na obszarze zabiegowym, należy odczekać 4-6 miesięcy przed rozpoczęciem terapii z użyciem HIFU.

Przebieg zabiegu HIFU

Cała terapia HIFU zawiera się w 3-4 zabiegach wykonywanych w 1-1,5 miesięcznych odstępach. Pojedyncza seria trwa ok. 60 min i przebiega całkowicie bezboleśnie, pacjent odczuwa jedynie ciepło przykładanej głowicy w miejscu zabiegu, które zostaje uprzednio oczyszczone i pokryte żelem zabiegowym. Technologia HIFU została opatrzona szeroką możliwością personalizacji – dwa rodzaje aplikatorów i trzy różne głębokości działania pozwalają na stworzenie terapii w pełni odpowiadającej potrzebom pacjenta. Wszystkie szczegóły ustalane zostają podczas konsultacji. Brak okresu rekonwalescencji po poszczególnych seriach.

W razie obaw przed pełną wersją zabiegu, istnieje możliwość wykonania łagodniejszej procedury z wykorzystaniem aplikatora punktowego.

Efekty zabiegu HIFU

Efekty po ukończeniu pełnej terapii HIFU nie są natychmiastowe, ponieważ opierają się na naturalnych procesach naprawczych skóry i syntezie włókien kolagenowych. Ostateczny efekt można zaobserwować w 6 miesięcy od wykonania ostatniego zabiegu. Wydłużony proces uzyskiwania pełnej rewitalizacji pozwala uniknąć efektu maski ale sprawia, że młodniejemy w oczach. Skóra staje się wygładzona oraz odzyskuje dawną jędrność i elastyczność, przywrócona zostaje jej odpowiednia gęstość. Dzięki technologii HIFU możemy cieszyć się młodzieńczą kondycją skóry przed długi czas.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

 • ciąża i okres laktacji
 • aktywna opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
 • stan zapalny i zmiany skórne w obszarze zabiegowym
 • choroby nowotworowe


Zabieg HIFU Łódź - cena