Redukcja cellulitu

O problemie :

Cellulit to utrapienie wielu kobiet w różnym wieku. Zaburzenie objawiające się wgłębieniami i wypukłościami przypominającymi skórkę pomarańczy spowodowane jest naciskiem tkanki tłuszczowej na komórki tkanki łącznej przybierając bardziej zbitą strukturę. Nie bez znaczenia pozostają tutaj czynniki genetyczne, takie jak dominacja estrogenu nad progesteronem. Siedzący tryb życia i wysokowęglowodanowa dieta (odpowiedzialna za hiperinsulinemię, a w konsekwencji nasilenie lipogenezy) także dokładają swoje cegiełki do budowy tego problemu. Wzrost stężenia hormonów, np. estrogenu i prolaktyny, ich wahania, a także wzmożona retencja wody w organizmie w czasie ciąży również stanowią przyczynę powstawania cellulitu.

Cellulit to przede wszystkim problem natury estetycznej, będący źródłem wielu kompleksów i znacznego pogorszenia się samooceny. Mimo, że przypadłość jest naturalna i występuje niezwykle często (ok. 90% kobiet po okresie menopauzy deklaruje przypadłość), to niejednokrotnie powoduje rezygnację z noszenia określonych ubrań w czasie letnim czy wycofanie z wykonywania określonych aktywności. Medycyna estetyczna oferuje wiele metod redukcji cellulitu o różnej inwazyjności, mechanizmach działania i skuteczności. Ze szczególnym naciskiem na ostatnią różnicę, proponujemy Paniom możliwości dostępne w Wisanti Day Spa.

Najlepsze rozwiązania :

Poniżej przedstawiamy cztery propozycje terapii redukcji cellulitu. Każdą z nich charakteryzują spektakularne efekty i mała inwazyjność zabiegów, jednak wykorzystane technologie działają na zupełnie odmiennych zasadach.

Endermologia opiera się na wykorzystaniu pola magnetycznego oraz masażu próżniowego. Terapia endermologią to seria niezwykle przyjemnych zabiegów mających na celu uszkodzenie komórek tłuszczowych, poprzez wywieranie na nie nacisku o odpowiedniej sile, oraz stymulację struktur skóry do efektywnej rewitalizacji. Pole magnetyczne reguluje właściwości elektrochemiczne komórek energetyzując je do przeprowadzania procesów naprawczych i sprawnego usuwania zniszczonych komórek tłuszczowych. Dopełnianie się we wzajemnym działaniu masażu próżniowego i pola magnetycznego gwarantuje świetne efekty terapii – rozbicie i usunięcie adipocytów przy jednoczesnej trosce o metabolizm obszaru zabiegowego pozwala na trwałą redukcję cellulitu przy jednoczesnej poprawie wyglądu i kondycji skóry.

Następnym rozwiązaniem na walkę z cellulitem jest terapia z wykorzystaniem urządzenia emitującego falę ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości – HIFU. Głowica zabiegowa wysyła w głąb skóry fale akustyczne, które zwiększają temperaturę w tkance tłuszczowej powodując upłynnienie i degradację jej komórek. W takiej formie, tłuszcz może zostać wydalony z organizmu podczas naturalnych procesów fizjologicznych. Jest to terapia z wysokiej półki zabiegów hi-tech, opierająca się na precyzyjnym i głębokim działaniu. Osiągnięcie pełnych rezultatów wymaga czasu, ale na tak intensywną i długotrwałą redukcję cellulitu i odmłodzenie skóry warto poczekać.

Inną skuteczną metodą na pozbycie się cellulitu jest kriolipoliza. Zabieg polega na kontrolowanym ochładzaniu głębszych warstw skóry, czego rezultatem jest obumieranie komórek tłuszczowych i usuwanie ich z organizmu przez układ limfatyczny. Terapia, zawdzięcza swoją efektywność charakterystyce adipocytów, które są o wiele bardziej wrażliwe na działanie niskich temperatur od innych tkanek skóry, dzięki czemu zazwyczaj wystarczy tylko jeden zabieg aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, zmniejszyć obwód ud oraz zredukować cellulit.

Ostatnią propozycją jest wykorzystanie innowacyjnego urządzenia [ProCare XP]. Jest to najbardziej złożony z przedstawionych zabiegów, ponieważ składa się sześciu współdziałających technologii: Ultradźwięków, RF, Vacuum, EMS, LED i Elektroporacji. Terapia wielopłaszczyznowa, nie zakładająca jedynie wymodelowania sylwetki i redukcji cellulitu, ale skupiająca się również na głębokiej poprawie funkcjonowania skóry, która przełoży się na jej samo rewitalizację i zapobiega nawrotowi problemu. Prawidłowa praca struktur skóry pozwala przywrócić skórze napięcie i jędrność, a także utrzymywać jej pożądany wygląd.

Podsumowanie :

Przytoczone wyżej terapie, to tylko niektóre z metod walki z cellulitem. Niezależnie od wyboru Pacjenta, kluczowe jest prowadzenie zdrowego trybu życia, ale także powtarzanie oraz łączenie zabiegów biorąc na uwagę indywidualne potrzeby, umiejscowienie i nasilenie obecnych zmian.