Ujędrnianie skóry

O problemie :

Utrata jędrności skóry dotyka kobiet w różnym wieku. Najczęstszą przyczynę stanowi naturalny proces starzenia się skóry, który obejmuje m.in. spadek produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego odpowiedzialnych za utrzymywanie odpowiedniej struktury przestrzennej. Nagłe wahania wagi, np. w wyniku odchudzania lub ciąży również odbijają się na kondycji skóry. Szybko postępujące zmiany w wymiarach ciała powodują, że skóra nie ma wystarczająco dużo czasu aby prawidłowo przeprowadzić przebudowę swoich struktur.

Wiotka i mało elastyczna skóra bez wątpienia może stanowić poważne źródło kompleksów, szczególnie jeśli występuje u kobiet na długo przed okresem menopauzy. Jest mniej estetyczna, dodaje lat i zmęczonego oblicza twarzy, co bardzo krzywdząco przekłada się na niski poziom samooceny. Na szczęście, medycyna estetyczna ma w zanadrzu wiele narzędzi, które pomogą pozbyć się problemu w sposób niechirurgiczny i całkowicie bezpieczny, a co najważniejsze skutecznie i trwale.

Najlepsze rozwiązania :

W trosce o potrzeby każdej Pacjentki borykającej się z utratą jędrności skóry, przedstawiamy trzy rodzaje terapii dostępnych w Day Spa Wisanti. Wszystkie cechuje wysoka skuteczność i niewielka inwazyjność zabiegów mimo wykorzystania zupełnie różnych mechanizmów działania.

Najnowocześniejsze urządzenie wielofunkcyjne [ProCare XP] łączy w sobie sześć odrębnych technologii: Ultradźwięków, RF, Vacuum, EMS, LED i Elektroporacji. Ich synergia pozwala na kompleksowe zajęcie się problemem spadku jędrności poprzez działanie na skórę jako całość, a nie jedynie na jej wybrane elementy. Pełna terapia pozwala na uzyskanie efektu głębokiego liftingu i znacznej poprawy elastyczności skóry. Podczas zabiegu skóra otrzymuję stymulację fizyczną jak i chemiczną (substancje aktywne wspomagające regenerację) – wszystko dla uzyskania najlepszych możliwych efektów.

Kolejną propozycją jest terapia z użyciem [HIFU] – urządzenia, którego podstawę działania stanowi wykorzystanie fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Emitowane fale akustyczne, są kierowane do głębokich warstw skóry poprzez dedykowaną głowicę, aby tam powodować mikrourazy na obszarach mięśniowo-powięziowych nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Dzięki temu, naruszone struktury zostają pobudzone do pracy w kierunku ich efektywnej regeneracji, której końcowy efekt może stawać w szranki z owocami liftingu chirurgicznego. Wiotkość zostaje zredukowana, a skóra odzyskuje młodość na nowo.

Ostatnim przedstawionym wariantem terapii jest [Endermologia], która zdecydowanie stanowi najprzyjemniejszą formę zabiegów z wymienionych. Polega na wykonaniu masażu próżniowego, w celu rozbicia komórek tłuszczowych i “rozruszania” struktur skóry, po którym następuje stymulacja jej elementów pulsacyjnym polem magnetycznym. Tak dobrane etapy zabiegu pozwalają na doenergetyzowanie i wysłanie sygnału do rozpoczęcia samonaprawy skóry, która nie kończy się jedynie na przywróceniu jej prawidłowych gęstości i napięcia, ale także pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów.

Podsumowanie :

Aby przywrócić skórze odpowiednią gęstość i młodzieńczą jędrność potrzeba cierpliwości i specjalistycznej pomocy kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej w celu skutecznego pobudzenia skóry do pracy. Przywołane wyżej możliwości różnią się od siebie wieloma aspektami, lecz dzięki temu, każda Pacjentka znajdzie terapię dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb.