Wyszczuplanie

O problemie :

Idealna figura to marzenie wielu osób. W pogoni za jego spełnieniem duża część z nich decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce – zmienia dietę oraz zaczyna regularnie odwiedzać siłownię. Niestety nawet wtedy nie są w stanie osiągnąć swojego celu, ponieważ tkanka tłuszczowa przyjmuje nieco inną budowę w określonych miejscach na ciele, stając się przez to bardzo trudna do wyeliminowania.

W dobie XXI wieku medycyna estetyczna oferuje pomoc w osiągnięciu satysfakcji ze swojej sylwetki bez konieczności interwencji chirurga. Najnowocześniejsze zabiegi kosmetyczne umożliwiają znaczące zredukowanie miejscowych złogów opornej tkanki tłuszczowej u osób, które nie borykają się z problemem otyłości, ale chcą udoskonalić efekty osiągnięte do tej pory dzięki zmianie stylu życia. Najczęstszymi miejscami występowania zmodyfikowanych adipocytów są:

  • obszar pod żuchwą – potocznie nazywany “drugim podbródkiem”, szczególnie odznaczający się na zdjęciach, kłóci się z naturalnymi rysami twarzy nadając jej owalny kształt;
  • ramiona – tzw. “pelikany” mogą stanowić problem nawet bardzo wysportowanych osób, które z ich powodu zaczynają unikać ubrań odkrywających ramiona, jest to oporna tkanka, która powoduje nadmierne naprężenia i rozciąganie skóry;
  • boczki – powstające na obszarze pleców sięgającym aż do bioder, są mało estetyczne i niejednokrotnie zabijają radość z poczynionych postępów na drodze do wymarzonej figury
  • brzuch – żartobliwie nazywany oponką, stanowi źródło poważnych kompleksów i zaniżonej samooceny, np. utrudniając powrót do dawnej sylwetki sprzed ciąży;
  • uda – na ich obszarze najczęściej spotykane są tzw. bryczesy, czyli tkanka tłuszczowa zbierająca się na ich zewnętrznej stronie, której nieprawidłowe rozmieszczenie najczęściej wiąże się z powstawaniem cellulitu i utraty jędrności skóry.

Rozwiązania medycyny estetycznej znajdują swoje zastosowania także w walce z nadwagą. Odpowiednio dobrana terapia trwale eliminuje komórki tkanki tłuszczowej odejmując tym samym kilka centymetrów w obwodzie miejsca zabiegowego. Nowoczesne zabiegi, nie tylko redukują zbędny tłuszcz, ale również dbają o wzmocnienie i rewitalizację skóry, aby ta po usunięciu uszkodzonych podczas sesji adipocytów nie pozostała wiotka, tak jak ma to miejsce przy gwałtownych spadkach wagi. Aby cały proces przebiegał sprawnie, należy zadbać o prawidłowe krążenie krwi i optymalizację metabolizmu wewnątrzkomórkowego decydując się, np. na wcześniejsze poddanie się drenażowi limfatycznemu.

Dostępne rozwiązania :

Wykorzystanie pulsacyjnego pola magnetycznego z rezonansem stochastycznym poprzedzonego głębokim (i niesamowicie przyjemnym) masażem próżniowym pozwala na dokładne rozbicie komórek tłuszczowych i pozbycie się ich złogów. Struktury skóry zostają gruntownie pobudzone do regeneracji i pracy w kierunku eliminacji rozpadającego się tłuszczu poprzez przywrócenie odpowiedniego poziomu produkcji energii komórkowej – ATP. Pozbycie się zalegających komórek tłuszczowych pozwoli rozwiązać problem cellulitu., co w połączeniu z wzmożoną produkcją naturalnego kwasu hialuronowego i elastyny oraz przebudową kolagenu przygotuje skórę na redukcję tkanki tłuszczowej, przywracając jej odpowiednią jędrność i elastyczność.

Zupełnie inny mechanizm walki z uciążliwymi złogami tłuszczu reprezentują zabiegi kriolipolizy. Udowodniono, że tkanka tłuszczowa jest o wiele bardziej wrażliwa na działanie niskich temperatur niż inne. Kontrolowane chłodzenie jej komórek prowadzi do ich obumierania, umożliwiając tym samym pracę układu limfatycznego w celu trwałego usunięcia ich z organizmu. Urządzenie gwarantuje selektywność działania, nie stanowiąc zagrożenia dla żadnej z sąsiadujących z obszarem zabiegowym struktur skóry – w tym celu zostało zaopatrzone w ochronną membranę. Efekty zabiegów kriolipolizy potrafią przewyższyć nawet najśmielsze oczekiwania – do uzyskania pożądanych rezultatów bez ryzyka efektu jo-jo najczęściej wystarczy zaledwie jedna sesja.

Najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne [ProCare XP] stanowi fuzję sześciu odrębnych technologii: Kawitacji ultradźwiękowej, Multipolarnego RF, Vacuum, EMS, LED i Elektroporacji. Zmagając się z problemem opornej tkanki tłuszczowej, warto zwrócić szczególną uwagę na procesy kawitacji oraz zintegrowaną technologię Vacuum+RF, ponieważ to one bezpośrednio odpowiadają za jej skuteczną redukcję. Kawitacja ultradźwiękowa, bez uszkadzania pozostałych warstw skóry rozkłada komórki tłuszczowe i indukuje ich trwałą eliminację. Cały proces wspomagają procesy Vacuum+RF, które dodatkowo modelują sylwetkę redukując pozostałe adipocyty oraz spowodowany przez nie cellulit. Terapia ProCare XP kompleksowo wspomaga i regeneruje wszystkie warstwy i struktury skóry, przywracając jej odpowiednią gęstość i poziom napięcia oraz efektywnie niweluje problemy wywołane nadmiarem tkanki tłuszczowej na dobre.

Podsumowanie :

Proponowane metody walki ze zbędną tkanką tłuszczową w Wisanti Day Spa są całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne a ich efekty pojawiają się relatywnie szybko – czasem wystarczy tylko jeden zabieg aby zobaczyć znaczącą różnicę nie tylko pod względem redukcji opornej tkanki, ale także poprawie wyglądu i kondycji skóry. Osiągnięcie upragnionych rezultatów wymaga jednak czasu ze względu na oparcie wykorzystywanych technologii na naturalnych procesach fizjologicznych skóry. Pojawiają się one stopniowo i potęgują z każdym kolejnym zabiegiem. Dokładnie dobrany plan terapii uzupełniających się wzajemnie pozwoli wymodelować i wysmuklić figurę w czasie do kilkunastu tygodni. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie i utrzymanie na stałe uzyskanych efektów wymaga właściwych nawyków żywieniowych, regularnego ruchu i odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.