Zabieg anty-aging

O problemie:

Starzenie się skóry, to naturalny proces spadku biologicznej aktywności komórek budujących nasze ciało, a w konsekwencji zmniejszenie efektywności i spadek szybkości procesów regeneracyjnych i adaptacyjnych. Bez wątpienia największą rolę tego cyklu odgrywają osobnicze predyspozycje genetyczne oraz czynniki środowiskowe takie jak: niezdrowy styl życia i używki, promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska. Tak więc starzenie się nie stanowi jedynie rezultatu mijających lat, ale jest wypadkową wielu czynników, z których szczególnie te zewnętrzne potrafią nadać mu nieodpowiednie tempo.

Jedną z pierwszych zmian wynikających ze spadku aktywności komórek jest pogorszenie umiejętności wiązania i zatrzymywania wody w warstwach naskórka, przez co skóra staje się sucha oraz traci swoją elastyczność. Odwodniona skóra zaczyna pokrywać się zmarszczkami, które bez odpowiedniej pielęgnacji będą się jedynie pogłębiać. Fibroblasty obecne w głębokich warstwach skóry działają w spowolnionym tempie, przez co niemożliwe jest utrzymanie optymalnego stężenia kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz ich prawidłowej dystrybucji między elementy skóry powodując utratę jej jędrności i ziemistość. Kobiety szczególnie narażone są na zaburzenia gospodarki hormonalnej, które potrafią wyrządzić wiele problemów. Spadek stężenia estrogenów, indukujących produkcję włókien kolagenowych oraz odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie naskórka, zachodzący podczas menopauzy w znaczącym stopniu przyczynia się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry

Jak widać, nie tylko wiek decyduje o kondycji i wyglądzie skóry – starzenie się skóry jest procesem niezwykle złożonym, którego skuteczne spowolnienie wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności dbania o nią.

Najlepsze rozwiązania:

Utrzymanie skóry w dobrym stanie nie obejdzie się bez regularnej pielęgnacji wzbogaconej o zabiegi dobrane ze względem na swoje indywidualne potrzeby. W Day Spa Wisanti oferujemy pięć odrębnych i nieinwazyjnych metod terapii, może jeden z nich jest właśnie dla Ciebie?

Platforma zabiegowa [ProFacial] pozwoli zatroszczyć się o skórę wykorzystując w tym celu synergię czterech technologii: Peelingu wodnego, Multipolarnego RF, Ultradźwięków oraz Liftingu jonowego. Zabiegi z użyciem tego urządzenia całościowo pielęgnują skórę poprzez jej dogłębne oczyszczenie, nawilżenie i regenerację. Następuje stymulacja przebudowy włókien kolagenowych oraz usprawnienie pracy układu krwionośnego, przy jednoczesnym pobudzeniu mięśni co przekłada się na uzyskaniu efektu natychmiastowego liftingu, spłycenia zmarszczek, wyrównania kolorytu i poprawy elastyczności skóry.

Kolejnym rozwiązaniem jest terapia [Fotoodmładzania]. Wykonywany za pomocą technologii laserowej zabieg pozwala na pozbycie się przebarwień i zaczerwienień różnego pochodzenia wraz z równoległym pobudzaniem komórek skóry do naprawy struktur całej tkanki. Głowica zabiegowa emituje wiązkę światła o odpowiedniej długości skupiając się jedynie na preferowanych miejscach skóry, prowadząc do skutecznego przyspieszenia metabolizmu w tym obszarze. Takie działanie przełoży się na finalną poprawę jędrności, świetlistość cery oraz polepszenie jej kondycji.

[Endermologia] to następna możliwość w walce ze starzeniem się skóry. Sprzęt używając pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości pozwala na ponowne wprowadzenie balansu elektrochemicznego w obrębie komórek skóry i prawidłowej przepuszczalności ich błon, które warunkują odpowiednie odżywienie. Taka stymulacja powoduje również zoptymalizowanie wytwarzania ATP, przekładając się na przywrócenie poprawnego poziomu metabolicznego komórek. Dzięki temu, skóra odzyskuje młody wygląd, następuje głęboka redukcja zmarszczek i ujednolicenie jej kolorytu przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej.

W swojej ofercie Wisanti Day Spa posiada również szereg zabiegów pielęgnacyjnych o działaniu antystarzeniowym na skórę. Wśród nich znajdziecie intensywne programy odmładzające Diego Dalla Palma, także rewolucyjny zabieg Fillift, który w swoim działaniu łączy elementy masażu Kobido i Ko-kobido. Intensywnie nawilżające rytuały Maria Galland pozwalają poprawić kondycję nawet bardzo dojrzałej skóry. Vagheggi to linia rytuałów na pierwsze oznaki starzenia się skóry, ale także ze względu na skład – dla skór o wysokim progu wrażliwości.

Na koniec – [HIFU], którego niesamowite efekty są zasługą działania zogniskowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Wiązka fal skupia się na głębokich warstwach skóry oraz warstwie powięziowo-mięśniowej. Wytwarzając wysoką temperaturę, pobudza istniejący kolagen do kurczenia inicjując tym samym proces tworzenia się jego nowych włókien. Stopniowy wzrost stężenia tej substancji w strukturach skóry prowadzi do uzyskania naturalnego efektu odmłodzenia. Dzięki rozłożeniu procesu w czasie, unikamy niepożądanego efektu maski.

Podsumowanie:

Dzięki najnowocześniejszym technologiom medycyny estetycznej możemy w bezpieczny i mało inwazyjny sposób naprawić zaniedbania względem skóry dogłębnie ją odżywiając i przywracając jej młody wygląd. Zaproponowane terapie anti-aging różnią się od siebie wieloma właściwościami, jednak to pozwoli znaleźć zabieg doskonale dobrany do swoich potrzeb. Ważne jest stosowanie się do otrzymanych zaleceń i powtarzanie zabiegu w razie potrzeby. Wszystkie wyżej wymienione zabiegi pozwolą uzyskać niesamowite efekty, jeśli zostaną połączone ze zdrowym i zrównoważonym stylem życia.